Piotr Stanisław Król
CZY TĘDY NA WYSPY SZCZĘŚLIWE...

O Autorze

Wysepki

Recenzje

Ciekawe linkiRETINA-FORUM

Okładka książki pt. Czy tędy na wyspy szczęśliwe...       Autor strony RETINA FORUM zaprasza do lektury swojej najnowszej książki pt. „Czy tędy na wyspy szczęśliwe...” (ISBN 978-83-85907-55-8). „[...]Staruszka wsłuchana w Bolero Ravela grane na staromiejskim, warszawskim bruku przez trio młodych muzyków z Wilna, przydrożna prostytutka Tamara z Białorusi, zwiewnie poruszająca się w takt melodii granej na skrzypcach przez przygranicznego „Paganiniego” z Bukaresztu - obydwie chwytają ulotne ziarenka szczęścia, jedna ze wspomnień odległej przeszłości, druga ze śnionych być może, co noc marzeń o karierze w balecie. „Muminki”, dwaj sportowcy z zespołem Downa kończący bieg z radosnym uśmiechem na twarzach, z uniesionymi do góry rękami w geście zwycięstwa... Mała wysepka szczęścia w oceanie twardej, bezwzględnej, brutalnej rywalizacji profesjonalistów na wypełnionych po brzegi stadionach. Czy przed laty dojrzałbym to w swoim szaleńczym biegu ku Wolności? Czy zauważyłbym „Wenus z Milo na wybiegu”? Czy studiując malarstwo moich ulubionych impresjonistów dostrzegłbym kryjącą się w obrazie „Niebieskie tancerki” tajemnicę dramatu Edgara Degasa? Czy odczytałbym symbolikę w „wydostaniu się na wyższy poziom” przez Grahama Greena na jednej ze stacji londyńskiego metra?[...]” („Od autora”).
        Andrzej Zaniewski, fragment Wstępu pt. „Królewska podróż”: „Czytam felieton za felietonem i już wiem: to jest poezja, niektóre z nich pisane są jak wiersze... Uniwersalny narrator prowadzi czytelnika przez pełną ornamentów, cieni i blasków kompozycję, aż do pointy, zawsze celnej i efektownie zamykającej utwór. W tych małych dziełach dziennikarskiej i pisarskiej sztuki zwraca uwagę przejrzystość formy, jasność i precyzja wypowiedzi, psychologiczne i socjologiczne umotywowanie wydarzeń. Odczucia czytelników zostały tu zaplanowane przez autora zgodnie ze znajomością psychologii, a także zasad schopenchauerowskiej erystyki. Przypominają mi się dziełka Boya, Hamiltona i ulubionego przeze mnie Alka Wieczorkowskiego”.

* * *

Więcej informacji o twórczości autora:

Salonik Literacki Piotra Stanisława Króla - ZAPRASZAMY!

Książka „Czy tędy na wyspy szczęśliwe...” jest dostępna m.in. na półkach księgarni internetowej POEZJA POLSKA. Jeśli chcesz po nią sięgnąć (zapraszam),
KLIKNIJ TUTAJ

Sprzedaż wysyłkową książki prowadzi także Wydawnictwo Komograf, tel.: (0-22) 722-20-30, e-mail: komograf@komograf.com, adres: ul. Sadowa 8, 05-850 Jawczyce. Cena egz. 15 zł, koszt wysyłki wg cennika Poczty Polskiej pokrywa zamawiający.

„Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci.
Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki.”

Anthony de Mello